درباره من

طلاق برای من پایان راه نبود و برای توهم میتواند اغازی دوباره باشد اگر...
تعریف و باور درستی از طلاق داشته باشی
چالشها و اتفاقات طبیعی بعد از طلاق را بشناسی
راههای تاب اوری و دوام اوردن را یاد بگیری
برای رشد و توسعه فردی حمایت شوی و اموزش ببینی
برای زندگی نو هدف و معنایی پیدا کنی
مشاوره و اموزشهای پس از طلاق به شما کمک میکند قهرمان زندگیه خودتان باشید.


بیرون امدن ازیک رابطه بد همیشه یک خبر خوب است.حتی اگر دردناک باشد،درست مثل یک عمل جراحیه سنگین.رابطه بد میتواند برای هر کس معنایی داشته باشد.ممکن است با شنیدن قصه من لبخندی بزنی وبگویی خیلی خوش شانس بودی،یا اهی بکشی و بگویی درست مثل من،و یا اشکهایت را پاک کنی و با من همدردی کنی
به هر حال هیچکدام از قصه های طلاق شبیه هم نیستند.رابطه بد از مظر روانشناسان یک رابطه ناکارامد است.رابطه ای راکد و مسموم.هریک از طرفین این رابطه درجای خود محکم و لجوج ایستاده اند و فقط پا به زمین میسایند انرزی زیادی مصرف میکنند و خسته میشوند ولی صرفا زیرپایشان را گود کرده اند نه رشدی نه حرکتی نه تغییری .
زمانی یکی از زوجین یا هر دو تصمیم گرفتند کاری برای بهبود رابطه بکنند به قدر توان و اگاهی سعیشان کردند ولی درنهایت حالا این دو نفر ازهم جدا شده اند و هر کدام در گودال خود هستند،زمانی که دست دراز کنند وکمک بخواهند تازه اغاز راه است .


پس میبینی که طلاق پایان راه نیست اگر تصمیم بگیری از گودال بیرون بیایی نفسی تازه کنی و مسیر زندگی ات را بسازی .میدانم ممکن است تا چه اندازه خسته باشی،رابطه ای را با انهمه امید اغاز کردی برای دوامش عمرت را گذاشتی امروز دستان خودت کاغذی را امضا کردی که پایان همه چیز بود.خسته ای از تمام کشمکش ها از قهرها و بگومگوها از انهمه بلاتکلیفی و تردید در گرفتن یک تصمیم .
دادگاه رفتن ها با ان کارمندان نه چندان مهربان،ابلاغ و احضارو انتظار پشت در تک تک اتاق ها،خسته ای از نگاه ها و سوال های تکراری وکیل و مشاور و قاضی .
ذهنت خسته است،روانت رنجور،دلت شکسته و تنت بی رمق اینها همه را تحمل کردی که یک روز تمام شود،خلاص و یک خواب راحت،ولی حالا چه؟
همه انها یک طرف،ترس از اینده ای نامعلوم،خشم،یاس،غم،دلتنگی،نگاه ها،قضاوتها،سرزنش ها بغضی که انگار قرار نیست تمام شود و صدایی که ته ذهنت مدام میگوید:
مطمئنی تصمیم درستی گرفتی،نکند اشتباه کرده باشی،شاید و اگر و ایکاش مغزت را به درد می اورد
همه و همه را میدانم،کم و بیش تجربه کردم، میفهمم و اینجا هستم که برایم بگویی و بخواهی که با هم از پسش بر بیاییم.. .


من مهرنوش غیور هستم.روانشناسم و پس از طلاقم تصمیم گرفتم بیشتر بیاموزم و امروز کنار تو هستم
دارای گواهی زوج درمانی در محضردکترامیر لطفی حقیقت،روان درمانی مبتنی بر پذیرش و تعهد دکتر سید مصطفی عبدالهی،سکس تراپی دکتر سعیده فنایی،سازگاری پس از طلاق دکتر سید محسن فاطمی،برندسازی و توسعه فردی مهندس کیانوش سیاح